[Logo]   [Menu]   [Logo]
Autori Hledani Howto Prihlaseni Registrace About
Vítej
Dostal ses na portál, který si klade za cíl převést do elektronické podoby co nejvíce klasických knih, nebo je alespoň shromáždit na jednom místě (tady) a to nejlépe v otevřených formátech. Všechny knihy, které je tu možno najít, jsou ve formátu TXT (CP-1250), a většinou i HTML (iso-8859-2). Dříve jsem zde shromažďoval knihy i v jiných formátech, ale pro nedostatek místa jsem je musel odstranit. Pokud bys tedy měl zájem o knihu v jiném formátu, klidně mi napiš, protože je dost pravděpodobné, že jí budu mít.
Pokud na Internetu nějakou zajímavou knížku najdu, převedu ji jednak do TXT a pokud to jde, tak i HTML. O tom, jak knížky číst se ale více dozvíš v sekci Návod, kde je vše detailně popsáno. Pokud by Ti tady některá knížka chyběla, nebo bys naopak mohl nějakou přispět, budu rád, pokud se mi ozveš.
eknihz (a) mysteria (.) cz


Aktuálně
Dostalo se mi do ruky větší množství elektronických knih (více než 1000). Z pochopitelných důvodů je zde nemůžu vystavit. Všechny jsou ale pouze v TXT, jejich seznam nalezneze zde. Pokud budete mít o nějakou zájem, napište mi.
eknihz (a) mysteria (.) cz


Historie
Jak již název napovídá, snaží se tento projekt navázat na legendární Knihz. Původně toto měla být databáze knih především pro mojí interní potřebu, protože se to ale rozrostlo, rozhodl jsem se nabídnout ji celému lidstvu k dispozici. ;)
Bohužel se mi nepodařilo zjistit, proč Knihz skončil, pokud by to tedy někdo věděl, budu rád, když mě informuje.
eknihz (a) mysteria (.) cz


eKnihz Reader
V případě, že by sis rád přečetl knížku, která je tady k dispozici ve formátu HTML, ale nechce se ti ji stahovat, můžeš využít on-line Reader.

Počet návštěv od 20. 7. 2004: 74297